Lietaus nuotekų surinkimo sitemos

Nuo gyvenamo namo stogo per metus nuteka maždaug 50–100 m3 lietaus ir tirpstančio sniego, kurie dėl padidėjusio drėgmės kiekio, laikui bėgant, gali pradėti neigiamai veikti namo konstrukcijas. Norint apsaugoti namo pamatą ir teritoriją aplink namą nuo neigiamo vandens poveikio, būtina vandenį surinkti ir nuvesti jį nuo namo per saugų atstumą. Tam reikalingos dvi atskiros sistemos. Lietaus nuotekų surinkimo sistemos ir Drenažas aplink namo pamatus.

Skaityti daugiau...

Kaip paruošti pagrindą bei kloti trinkelių dangą?

Prieš klojimą reikia pasirūpinti kraštų apribojimu, tam kad trinkelės negalėtų išsilenkti į šonus ir kad vėliau būtų galima gauti trinkelių eilės atskaitinę plokštumą. Pirmiausia nukasami nepatvarūs žemės sluoksniai (pvz., molis, dirvožemis) tiek, kol pasiekiamas tvirtas pagrindas. Ši sankasa, kuri turi būti mažiausiai 30-35 cm po vėliau pakloto grindinio viršumi, yra sutankinama tinkamu vibratoriumi ir užpilama mažiausiai 25 cm storio laikančiuoju, arba filtruojančiuoju sluoksniu.

Skaityti daugiau...

Alpinariumai ir dekoratyviniai baseinai

Alpinariumai kasmet vis populiarėja. Neabejotinas kalvoto reljefo privalumas – didesnis kalnuoto peizažo įspūdis, be to, susidaro įvairesnės augimo sąlygos augalams. Jeigu sklype yra natūraliai nelygių vietų - tai geriausios vietos alpinariumui. Alpinariumo dirva turėtų būti lengva ir pralaidi. Molžemis ar durpės visiškai netinka. Lygioje vietoje įrengiant kalnelį, šalia pagrindinio alpinariumo kalno galima įrengti dar vieną ar kelis mažus alpinariumo atsikartojimus – 2-5 akmenų fragmentus. Toks pasikartojimas atrodo natūraliau.

Skaityti daugiau...

Metalinės tvoros ir aptvarai

Naujos kartos metalinių tvorų gamybos technologijos leidžia pateikti įvairaus dizaino ir spalvų tvoras.
Gaminiai pasižymi ypatingu ilgaamžiškumu. Tai užtikrina keli padengimo tipai - karštas cinkavimas, arba padengimas alucinku + miltelinis dažymaspagal RAL spalvų paletę.

Skaityti daugiau...

Kaip įrengti veją

Lygus, prižiūrimas žolės kilimas, idealiai išdėstyti takeliai, elegantiškos pievelės – šitaip dauguma įsivaizduoja veją. Šiuolaikinės vejos mėgsta kruopštų paruošiamąjį darbą bei reguliarią priežiūrą. Kaip sodo sklype sukurti gražią veją, kad būtų galima ir svečiui parodyti, ir pačiam pasigėrėti?

Skaityti daugiau...

Daugiau straipsnių...

  1. Laiptai iš trinkelių